Search

Väikeettevõtja argipäev.


Väikeettevõtja argipäev ehk elu juriidilise ja poliitilise korrektsuse hammasrataste vahel.


Me ei ole kaua aega tegevad olnud. Nimelt on RoadAdventures meie väga isiklik ja väike kuid armas pereettevõtmine. Me korraldame kontaktivabu autoorienteerumise mänge peredele. Väljaarvatud tulevikus plaanitavaid erisündmusi, mis saavad reaalsuseks alles siis kui piirangud leebemaks muutuvad.Kuidas me toimime?


Huviline registreerib end meie kodulehel sündmusele ning jääb ootama broneeringu kinnitust oma e-mailile. Kinnituse saades, tuleb ta oma perega talle personaalselt määratud kellaajal starti. Meie paneme sangaga paberkoti sisse kaardi, raadiosaatja, veepudelid ja mõned eesti tootjate meened ning saadame nad siis teele.


Raadiosaatjatega selgitame, kuidas, mis ja mida on vaja rajal tähele panna. Rajal olles lahendavad pered igas legendi punktis määratud ülesandeid omal käel. Teiste osalejatega ega meiega nad rajal kokku ei puutu.


Meie vahepeal läheme oma koju, toimetame omi asju. 6-8h hiljem läheme finišisse osalejaid ootama. Osalejad saabuvad vahedega, omavahel kokku nad ei puutu, annavad ülesande lehed meile tagasi ja sõidavad minema. Meie arvutame õhtul kahekesi kodus köögilaua taga iga meeskonna punktid kokku ja kanname need tabelisse.Hiljem anname osalejatele e-maili teel teada, kes võitis. Auhinnad, diplomid või tänukirjad saadame postiga tagantjärgi.


Miks ma seda kirjutan?


Sest 01.04.21 esitas keegi meie tegevuse kohta Terviseametisse kaebuse. Arvasime esialgu, et ehk on esimese aprilli puhul meile üks korralik vimka visatud või nii... Nii see paraku ei olnud. Terviseametisse helistades selgus, et neil on tõsi taga. Keegi oli meie peale koputanud.
Meie tegevus ei olevat legaalne. Kirjeldasime siis, kuidas meie "illegaalne" tegevus välja näeb ning kõne lõppedes soovis Terviseamet meile edu, kõik nõuded on kontaktivabaks ürituseks täidetud. Sisuliselt ei erine meie sündmus koolist toidupakkide toomisest, poes või arstil käimisest. Sups sisse, sups välja.
Mõned tunnid hiljem helistati Terviseametist meile tagasi. Selgus, et peame oma ettevõtmistele siiski pidurit tõmbama. Miks? Sest riigi juristid ütlevad - RoadAdventures on ORGANISEERITUD meelelahutus ning see on riigis keelatud. Mehhhhh?! Kõlas nagu organiseeritud kuritegevus. Ennäe imet, oleme kurjategijad?


Olgu meie üritused nii kontaktivabad, kui võimalik, need on siiski keelatud. Nii on seaduseelnõus, riigi juristide sõnul, sõnaselgelt kirjas, must-valgelt.Jah. Nii ongi. VV korraldusega nr 282 punkti 20.14 alapunkti 6 kohaselt meelelahutusteenuse osutamine välistingimustes ei ole lubatud.


Seaduseelnõu seletuskiri ütleb:

"Välistingimustes meelelahutusürituste korraldamine ja meelelahutusteenuse pakkumine ei ole lubatud. Välistingimustes hõlmab meelelahutusteenus erinevaid korraldatud tegevusi, nt rabamatk, organiseeritud paintballi mängimine jne. Meelelahutusteenuseks loetakse samuti tegevusi, kus ettevõtja rendib klientidele välja näiteks sõiduki, mida kasutatakse peo korraldamiseks või muuks meelelahutuseks. See tähendab, et ka rentija ja rendile võtja peavad järgima korralduses toodud tingimusi."Kas meie tegevus läheb selle seaduseelnõu alla, jäägu igaühe enda otsustada. See emotsioone täis päev hakkas juba homsesse jõudma, kuid minul ei olnud ikka veel und. Kerkivad ju tahes-tahtmata pähe küsimused, hirm südamesse, et kuidas ja kuhu siit edasi?


Oleme kallimaga pannud siia alla oma aja, oma energia, hinge, head soovid ja unistused.

Allar loeb seda, mida ma kirjutan ja ütleb: "Kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab." Jah, nii kindlasti ongi.


Täname Terviseameti kollektiivi, kes aitas ja suunas meid nii, et nüüdseks oleme ennast kokku võtnud ning oma tegemised ümber korraldanud. Eks nende peale pahandada ka ei saa, sest nemadki on vaid riigi käepikendus.Hing tundus aga tol hetkel küllaltki tühi... või noh, kui nüüd korraks suuremat... legendi vaadata... kas ta ikka nii tühi ka tundus?

Aga okei siis... #Nägens! #orienteerumine #pereteraapia #loodusesse #tuleloodusesse #seiklus #seiklusmäng #peregareisima #kontaktivaba #eesti #ilusadeestipaigad
11 views0 comments

Recent Posts

See All